Nietypowe przygotowanie do egzaminu

Już po raz drugi w naszym gimnazjum odbył się konkurs wiedzy "OMNIBUS". Jest to nietypowa forma powtórki przed egzaminem gimnazjalnym.

Na tydzień przed tak ważnym  dla trzecioklasistów wydarzeniem, mieli oni mozliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie przygotowanym pzrez panie: Klaudię Lasek, Sabinę Gazdę oraz Agnieszkę Brandys. "Omnibus" jest wzorowany na telewizyjnym turnieju "Jeden z dziesięciu". Zawodnicy odpowiadają na pytania przygotowane przez nauczycieli z zakresu wszystkich przedmiotów nauczanych w naszym gimnazjum. Po eliminacjach w ostatecznych zmaganiach wystartowało 9 uczniów klas trzecich. Początkowo każdy z uczestników odpowiadał kolejno na 2 pytania. W następnym etapie uczniowie kierowali pytania do swoich przeciwników. Każdy miał 3 szanse, które tracił za błędne odpowiedzi. Ostatecznie w finale zmierzyło się troje uczniów. Tegorocznym "Omnibusem" został Michał Gałuszka z kl. IIIc, drugie miejsce zajęła Julia Mężyk z kl. III c, a na miejscu III uplasował się Krzysztof Szmidt z kl. IIId.