Nasi posłowie i ich udana kampania profrekwencyjna!

Dominika Kolon i Antoni Młynarczyk-Woźniak, nasi posłowie na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, zrealizowali drugie zadanie rekrutacyjne organizując kampanię profrekwencyjną, zachęcającą mieszkańców Pawłowic do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W dniu 9 maja 2014, podczas obchodów Dnia Europy, zorganizowali „Mini-paradę Schumana”, czyli przemarsz ulicami Pawłowic z flagą Unii Europejskiej. Parada, składająca się z członków Klubu Młodego Humanisty oraz chętnych uczniów naszego gimnazjum, szła wieloma ulicami: Szkolną, Wesołą, Pukowca, Polną i Ludowego Wojska Polskiego. Dnia 12 maja 2014 pod Domem Kultury młodzi posłowi, z pomocą zespołu aktorskiego klas trzecich, zorganizowali happening „Chwila prawdy z PE”. Wyjaśniali mieszkańcom naszej Gminy czym jest Parlament Europejski i dlaczego warto pójść na wybory. Natomiast dniach 13 -16 maja Antoni i Dominika rozdawali ulotki CEO oraz rozwieszali plakaty CEO w widocznych miejscach. Działania młodocianych parlamentarzystów wzbudziły spore zainteresowanie! Ludzie dorośli podchodzili i rozmawiali z nimi, czytali ulotki, oglądali i komentowali plakaty z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Większość osób była nastawiona pozytywnie do działań Dominiki i Antoniego i wyrażała opinię, że zwracają uwagę, zaciekawiają i pobudzają do refleksji, a taki właśnie był cel tej kampanii.