II Międzynarodowy Mityng Sportowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice

23. maja już kolejny raz współorganizowaliśmy Międzynarodowy Mityng Sportowy oraz gościliśmy uczestników ze szkoły partnerskiej w Deta w Rumunii.

Udział w zawodach brało 5 zespołów, z których każdy liczył od 12 do 15 uczniów z roczników 1999 i 2000. W rywalizacji uczestniczyli:

1 zespół z Węgier

1 zespół z Rumunii

Gimnazjum nr  3 Pielgrzymowice

Gimnazjum nr  2 Pawłowice

Gimnazjum nr  1 Pawłowice

Po otwarciu i przywitaniu sportowców, głos zabrał Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice Pan Aleksander Szymura. Następnie zorganizowano 10-minutową rozgrzewkę przy muzyce dla wszystkich uczestników. Od 9.30 – 13.30 toczyła się rywalizacja  w 8 konkurencjach: 4  lekkoatletycznych oraz 4 z elementami gier zespołowych. Nasza szkoła prowadziła od początku i nie pozwoliła sobie odebrać tego prowadzenia do końca zawodów, dlatego też zajęliśmy I miejsce i zdobyliśmy tytuł Grand Prix w II Międzynarodowym Mityngu Sportowym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice.

Nasza szkoła zaprosiła na mityng szkołę z Rumuni,i z miejscowości Deta w zachodniej części kraju. Młodzież, którą gościliśmy od czwartku do soboty, okazała się bardzo sympatyczna. Zwiedzali naszą szkołę, uczestniczyli we wspólnym treningu przed mityngiem. Zwiedzili także Gminę Pawłowice, byli na basenie i w grocie solnej. Goście odwiedzili również  Dream Park w Ochabach. Na uwagę zasługuje fakt, iż zespół ten wygrał jedną z konkurencji  lekkoatletycznych polegającą na rzucie ringo na materac. Kibicowaliśmy zarówno naszym uczniom jak i naszym gościom z Rumunii. Cieszymy się z wygranej, ale przede wszystkim  z tego, że mogliśmy rywalizować i bawić się z młodzieżą z Węgier, Rumunii oraz okolicznych szkół. Wynik nie jest przecież najważniejszy.