Prezentacje projektów drugoklasistów.

Już kolejny rok klasy drugie pracowały nad projektami z poszczególnych przedmiotów. I tym razem tematyka była bardzo różnorodna.

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, zakończyły się prezentacje projektów. Głównym założeniem ich opracowywania jest nie tylko szersze zapoznanie z wybranym tematem, ale również kształcenie umiejętności pracy w grupie oraz przedstawiania swoich osiągnięć przed szerszą publicznością. W tym roku uczniowie klas drugich bliżej przyjrzeli się świętom obchodzonym w krajach francusko- i anglojęzycznych oraz na terenie Niemiec, przeanalizowali współczesną polszczyznę pod kątem slangu młodzieżowego, przyjrzeli się preferowanym przez młodzież gatunkom muzycznym. Można było wziąć udział w święcie liczby π oraz zapoznać się z historią komputera. Nie zabrakło też tematów związanych z profilaktyką uzależnień oraz wpływem sportu na zdrowie i ogólne samopoczucie człowieka. Podczas prezentacji jednego z projektów uczniowie mogli porozmawiać z gościem - p. damianem Hermanem, który jest pasjonatem curlingu oraz bardzo utytułowanym zawodnikiem itrenerem tej dyscypliny sportu. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i dostarczyły sporo nowej wiedzy nie tylko tym ,którzy nad nimi pracowali, ale także widzom.