Es war einfach genial!!!!!!!

16 czerwca 2014 roku pod naszą szkołą zaparkował kolorowy samochód z logo DEUTSCH WAGEN TOUR. W ramach ogólnopolskiego projektu promującego język niemiecki, klasy pierwsze naszego gimnazjum wzięły udział w niezwykłym spotkaniu z lektorką Instytutu Goethego, panią Joanną Lay.

Uczniowie mieli szansę wykazać się nabytą podczas pierwszego roku nauki znajomością języka niemieckiego, a także poprzez gry, zabawy i quizy w wesoły sposób nauczyć się czegoś nowego i przekonać, że niemieckie „der, die, das” nie jest takie straszne. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a ci najbardziej aktywni otrzymali nagrody i gadżety z logo "Deutsch Wagen Tour". Dziękujemy pani Joannie za odwiedzenie naszej szkoły.

Spotkanie to było także okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „Aha  - Meister”. Jak co roku chętni uczniowie pisali test sprawdzający zdobytą przez nich wiedzę. I tak mistrzem klas pierwszych została Wiktoria Kasztelan z 1a, mistrzem klas drugich  Aleksandra Glücklich z 2d, a mistrzem klas trzecich został Patryk Drzyzga z 3c. Nagrody ufundował Instytut Goethego.