Wakacji nadszedł czas!

W szkole jest tak wiele zajęć, że ani się człowiek obejrzy, a tu mija kolejny rok. I właśnie 27. czerwca nadszedł ten wspaniały moment, kiedy pani dyrektor Irena Grabowska oznajmiła:"Rok szkolny 2013/2014 uważam za zakończony"

Jednak zanim uczniowie opuścili na 2 miesiące szkolne mury, musieli odebrać swoje upragnione świadectwa. Dlatego teżklasy I i II spotkały się na szkolnym korytarzu, aby wysłuchać informacji podsumowujących ich pracę w minionym roku szkolnym. Potem wraz z wychowawcami udali się do sal, aby odebrać świadectwa.

Natomiast klasy III od lat żegnają się z gimnazjum bardzo uroczyście, dlatego wszyscy zgromadzili się w auli "Przylądek Talentów", gdzie wychowawcy oraz pani Dyrektor wręczyli im świadectwa ukończenia gimnazjum. Uhonorowano także rodziców uczniów z najlepszymi wynikami oraz tych, którzy przez 3 lata czynnie wspierali działania szkoły. Niestety, musieliśmy też pożegnać ks. wikarego Macieja Brola, który w czasie wakacji odchodzi z parafii w Pawłowicach, więc nie będzie już katechizował w naszym gimnazjum. Pani dyrektor podziękowała księdzu za ostatnie 3 lata jego paracy wśród młodzieży i życzyła mu w imieniu nas wszystkich powodzenia w pracy duszpasterskiej w jego nowej parafii.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ przygotowany przez drugoklasistów i ich wychowawców, którzy postanowili pożegnać starszych kolegów, przypominając im najciekawsze momenty z ich pobytu w naszym gimnazjum. Ponieważ rzadko pamięta się, co było rok czy dwa lata temu, było sporo śmiechu i zabawy. No i nie mogło zabraknąć również tradycyjnej już  "Gali Oskarowej" czyli wręczenia nagród dla uczniów wyróżniających się w... różny sposób. Uhonorowano m. in. najwytrwalsze przyjaciółki, najwierniejszą szkolną parę, specjalistę od nagłośnienia, zdolnego matematyka, wybitnego technika, talent aktorski i wielu innych.  Jak zwykle polało się trochę łez, ale poziom wody na auli nie przekroczył stanu alarmowego. Absolwentom życzymy sukcesów w ich dalszej edukacji, a na pozostałych uczniów gimnazjum będzie czekało już 1. września.