Kolejna akcja Szkolnego Klubu UNICEF

Szkolny Klub UNICEF przystąpił do akcji Pomóżmy dzieciom w Nepalu wrócić do szkoły. Wpłaciliśmy na specjalne konto 111 zł. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży walentynkowych ciasteczek. Każdy, kto dokonał zakupu pomógł dzieciom z Nepalu.

Największą aktywnością w przeprowadzeniu akcji wykazały się  uczennice klas trzecich:Aleksandra Glucklich, Martyna Gizler i Weronika Urbańska.

25 kwietnia 2015 roku w Nepalu miało miejsce tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi. Bilans ofiar przekroczył 8 000 zabitych i ponad 10 000 rannych. Poszkodowanych zostało prawie 1,7 miliona dzieci.Zanim powstaną nowe mury szkół UNICEF zagwarantuje dzieciom w Nepalu tymczasowe ośrodki nauki, dzięki którym nowy rok szkolny będzie mógł się rozpocząć zgodnie z planem. W specjalnie wyposażonych namiotach będą prowadzone normalne zajęcia szkolne dla dzieci, do czasu aż uda się odbudować zawalone budynki.