Szkolna telewizja już od września w SP1

Nasz szkoła w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zakupiła  między innymi sprzęt audiowizualny, niezbędny do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci, by rozwijać ich kompetencje kreatywne i techniczne.

Wśród zakupionych pomocy dydaktycznych  oprócz mebli( nowa zabudowa szafy na auli do przechowywania sprzętu) znalazły się : aparat fotograficzny z funkcja nagrywania filmów, gimbal, statyw, różnorodne mikrofony, lampa ledowa do aparatu, zestaw oświetleniowy Softbox, profesjonalny program  do montażu filmów. Sprzęt ten posłuży do stworzenia projektu „ Szkolnej telewizji”. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów. Już od tego roku uczniowie naszej szkoły uczą się wykonywania  zdjęć, nagrywania filmów, montażu filmów. Prócz tego poznają pracę reżysera, dziennikarza, prezentera od podszewki. Pierwsze filmy „Korczak TV” można oglądać na stronie naszej szkoły w zakładce „Laboratoria Przyszłości”. Są to filmy z rozpoczęcia pożegnania klas ósmych w roku 2021/2022; rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023; pasowania uczniów klas pierwszych, relacja z wyborów do Samorządu Uczniowskiego; wywiad z nowymi przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz reklama promująca naszą szkołę.  Dzięki zakupionemu sprzętowi szkolna telewizja będzie  na bieżąco relacjonować wydarzenia z życia szkoły.

Autor: L.G.