Pierwsze wydruki na drukarce 3D

W ramach programu ,,Laboratoria przyszłości" nasza szkoła została wyposażona m. in. w  trzy drukarki 3D. Dwie Uboty i jedna Flashforge. Sprzęt ten wzbudził duże zainteresowanie, a uczniowie nie mogli doczekać się pierwszego uruchomienia. Od września rozpoczęli naukę projektowania modeli 3d, kreślenia brył o podanych wymiarach, tworzenia figur o określonych kształtach, składania modeli z dwóch pasujących do siebie elementów. Obsługa programu do wykonania druku 3D wymaga dużej wyobraźni, precyzji, operowania różnego rodzaju elementami, w celu ich połączenia w oczekiwaną całość. Pierwsze wydruki uczniowie klas 5-6 wykonali w październiku - drukując dwa rodzaje pionków do gier logicznych, zaś z klasy 7 tworzyli zbiory liczb i odpowiednie przykłady dla każdego z nich, przy użyciu długopisów 3D. Na dzień dzisiejszy wychowankowie doskonalą spostrzegawczość, wyobraźnię, umiejętność kojarzenia i logicznego myślenia. Przygotowane gry będą wykorzystane do przeprowadzenia turnieju.

Autor: HM