„Przerwa na czytanie" – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w  VIII edycję Ogólnopolskiej akcji bicie rekordu w czytaniu na przerwie, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W akcji wzięli udział zarówno najmłodsi czytelnicy jaki i Ci starsi. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Dodatkowo czytelnicy mogli wziąć udział w głosowaniu na ulubione książki. Już wkrótce stworzymy naszą szkolną liste bestsellerów i dowiemy się co wolą czytać nasi uczniowie: lektury czy inne książki.

#przerwanaczytanie